Secretul nestematei străvezii - Vol. I
Secretul nestematei străvezii - Vol. I Prețul inițial a fost: 49,88 lei.Prețul curent este: 40,20 lei.
Înapoi în librărie
Gara din Grădina Imperială - Vol. II
Gara din Grădina Imperială - Vol. II Prețul inițial a fost: 49,88 lei.Prețul curent este: 40,20 lei.

Băiatul care doarme în patul cu dragoni – Vol. III

Prețul inițial a fost: 49,88 lei.Prețul curent este: 40,20 lei.

Seria Monștrii din Orașul Interzis
Băiatul care doarme în patul cu dragoni – Vol. III
Autor Chang Yi;  Ilustrator Meme Lu
Colecția Cultura chineză
Traducere din limba chineză de Ionela Voicu

ISBN: 978-606-594-686-6 Categorie: Autori: ,
Descriere

Povești fantastice petrecute în Orașul Interzis,
◦ o fată plină de curiozitate,
◦ o pisică jurnalistă de viță nobilă,
◦  gașcă de monștri simpatici,
◦ te poartă într-o aventură prin misteriosul Oraș Interzis.

Cerule, să fi dat peste o fantomă? În patul împărătesc cu dragoni doarme un băiețel! Cum se poate la ora aceasta și în acest loc să apară în Sala împărătească a Înnobilării Sufletului? Până la urmă e om sau fantomă?

Urmărit de poliție, înhățat de Zeul Zăpezii… acesta îi dă destulă bătaie de cap lui Li Ploicica. Totodată, împreună îi ajută pe monștri să dezlege misterul florii sacre Udumbara, rezolvă un caz de jaf întâmplat pentru prima dată în Orașul Interzis în ultimii o mie de ani…

Detalii carte
Colecție

,

An

Pagini

160

Recenzii (0)

Recenzii

Nu există recenzii până acum.

Fii primul care scrii o recenzie pentru „Băiatul care doarme în patul cu dragoni – Vol. III”

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Despre Cultura Chineză

Colecţia Civilizația și Cultura chineză e dedicată uneia dintre cele mai vechi, cele mai prestigioase şi cele mai puternice civilizaţii, recunoscute, valorificate şi admirate în lume. În România, admiraţia faţă de cultura fondată de Confucius are origini îndepărtate. Cu gândul la China, Mihai Eminescu susţinea faptul că această ţară este „cea mai instruită ţară de pe pământ”, referindu-se nu o dată, în publicistica sa, precum şi în proză, la cultura şi la filosofia chineză. (Curierul de Iaşi, X, nr. 41, 14 iulie 1877).

Sub egida acestei colecţii vor apărea unele dintre cele mai reprezentative scrieri pentru ţara lui Confucius de ieri, de azi şi dintotdeauna.

Cărţi pentru copii între trei și o sută trei ani. Pentru toate gusturile. Îndrumar pentru a crește oameni mari. Colecția cuprinde cărți pentru copii, seria Junior, educație și dezvoltare personală.
Livrare

LIVRARE RAPIDĂ

Toate comenzile sunt procesate rapid și, prin confirmarea lor telefonică promptă și prietenoasă, ne asigurăm că adresa dvs. este corectă și completă, pentru a preveni orice întârzieri în livrare. Comenzile sunt expediate cel târziu a doua zi din depozitul librăriei noastre, urmând să vă ajungă în cel mai scurt timp - în funcție de modalitatea de transport aleasă, în următoarea zi lucrătoare prin curier sau în 3-4 zile prin poștă.

Produsele digitale (eBooks) sunt expediate prin intermediul poștei electronice a cumpărătorului, imediat după confirmarea plății (nu se percepe niciun tarif de expediere).

LIVRARE GRATUITĂ

Pentru orice comandă de minim 150 lei oferim transport gratuit, plus cărți bonus și suplimente.

  • Abonați-vă la newsletter și primiți un voucher de reducere și beneficiați de discounturi suplimentare.
  • Fiți cu ochii pe site-ul nostru! Ocazional lansăm promoții limitate neanunțate și zilnic avem Happy Hour.
  • În plus, o ofertă specială permanentă cu adevărat unică: la 3 cărți cumpărate, pe a patra o primiți gratis, indiferent de cuantumul comenzii!